Groei van Golf in Vlaanderen

Op deze pagina kan u de volgende cijfers vinden over golf in Vlaanderen:

  • De Gosta-studie 2009 & Gosta 2014
  • Grafiek: 'Groei van golf in Vlaanderen' (clubs & spelers)
  • Tabel: 'Golf in Vlaanderen'
  • Statistieken per leeftijd & provincie
  • Groei per infrastructuur (in vergelijking met het voorgaande jaar)
  • Aantal leden per type infrastructuur (A/B/C)
  • Jeugdgolf in Vlaanderen (2007)
  • Life time golfen: senioren in de golfsport


Grafiek 'Groei van golf in Vlaanderen': 1979-2016


Tabel 'Groei van golf in Vlaanderen': 1979-2016

Op 31/12/2016 waren er in totaal 37.589 golfspelers, aangesloten bij de Vlaamse Vereniging voor Golf.

Statistieken per leeftijd en per provincie in 2016


ManVrouwTotaal
0-10552296848
11-201.9299612.890
21-301.9585892.547
31-402.2207222.942
41-503.9672.1076.074
51-605.5653.7489.313
61-705.1463.3428.488
71-802.5501.3833.933
80-...551202753


Man VrouwTotaal
Brussels Hoofdstedelijk Gewest5745102
Antwerpen7.9954.41012.405
Limburg3.7151.7025.417
Oost-Vlaanderen4.1582.2146.372
West-Vlaanderen4.8313.0407.871
Vlaams Brabant3.6821.9395.621


Groei per infrastructuur (in vergelijking met het voorgaande jaar)


Groei per infrastructuur (in vgl. met het voorgaande jaar)20152016
Golfscholen+ 3.20%+ 2,06%
9 holes+ 1,00%+ 2,51%
18 holes en meer + 1.51%- 0,36%


Aantal leden per type infrastructuur (A/B/C)

Jeugdgolf in Vlaanderen

Vanuit de VVG-Jeugdwerkgroep werd een enquête gehouden over de jeugdwerking binnen de clubs om tot een toekenning te komen van kwaliteitslabels voor jeugdwerking. 35 clubs op een totaal van 52 hebben aan deze jeugdenquête deelgenomen.

In het rapport 'Jeugdgolf in Vlaanderen' kan u terecht voor cijfers over o.a. jeugd in Europa, leeftijd en geografische spreiding, deelname aan de diverse regionale trainingsgroepen en deelname aan wedstrijden op regionaal en nationaal (Kids Tour, Junior Tour, Federal Tour) niveau.

Klik hier voor de analyse over Jeugdgolf in Vlaanderen (studie 2007)


Life Time Golfen: Senioren in de golfsport

In het kader van het prioriteiten beleid van de minister van Sport heeft de VVG beslist om deze richtlijn 'Life Time Golf' te publiceren. Ook gezien bijna de helft van de golfers 55+ is en deze groep jaarlijks toeneemt met ongeveer 750 spelers, is de publicatie van deze richtlijn nuttig.

Doelstelling van het Life Time Golf project is meer senioren laten golf spelen binnen de VVG golfclubs en deze nog langer laten sporten (life time) op zowel competitief als recreatief niveau.

Klik hier voor het rapport 'Senioren in de golfsport'


GOSTA Vlaanderen

GOSTA Vlaanderen ( = Golf Statistieken Vlaanderen) is een initiatief van de Vlaamse Vereniging voor Golf en heeft tot doel meer inzicht te verwerven in de werking van de golfsport in Vlaanderen. Aan deze editie van 'Gosta Vlaanderen' hebben 24 clubs meegewerkt.

De gegevens geven ook een inzicht over hoe de golfsport in Vlaanderen op clubniveau georganiseerd is.

Klik hier voor de eerste uitgave van GOSTA Vlaanderen

Klik hier voor de update 2014 van de Gosta studie Vlaanderen