Groei van Golf in Vlaanderen

p deze pagina kan u de volgende cijfers vinden over golf in Vlaanderen:

  • De Gosta-studie 2009 & Gosta 2014
  • Grafiek: 'Groei van golf in Vlaanderen' (clubs & spelers)
  • Tabel: 'Golf in Vlaanderen'
  • Statistieken per leeftijd & provincie
  • Groei per infrastructuur (in vergelijking met het voorgaande jaar)
  • Aantal leden per type infrastructuur (A/B/C)
  • Jeugdgolf in Vlaanderen (2007)
  • Life time golfen: senioren in de golfsport


Grafiek 'Groei van golf in Vlaanderen': 1979- heden

(klik hier voor vergrote versie)

2017 werd afgesloten met 39418 golfspelers, aangesloten bij Golf Vlaanderen. Een groei van meer dan 4% !

België 2017 : 64965



Tabel 'Groei van golf in Vlaanderen': 1979- heden


Jaar Aantal Clubs Aantal Spelers
1979 12 3484
1980 12 3551
1981 13 3618
1982 14 3886
1983 14 4188
1984 14 4917
1985 14 5445
1986 17 5830
1987 21 6380
1988 21 8910
1989 28 10780
1990 32 11825
1991 32 12603
1992 34 13756
1993 35 14375
1994 37 14740
1995 39 15565
1996 40 16830
1997 40 17490
1998 40 18900
1999 40 20075
2000 40 22000
2001 41 24000
2002 45 25085
2003 46 25549
2004 48 26346
2005 48 27914
2006 50 29046
2007 51 30406
2008 52 31400
2009 52 32223
2010 52 33239
2011 52 33727
2012 54 34096
2013 54 35670
2014 54 36828
2015 54 37172
2016 54 37589
2017 55 39418



Statistieken per leeftijd en per provincie in 2017

AgeMenLadiesTotal
00-10619351970
11-2020739513024
21-3020346762710
31-4023527213073
41-50406521586223
51-60581039619771
61-70535134128763
71-80275915134272
80-..594235829


ProvinceMenLadiesTotal
Brussels Hoofdstedelijk Gewest9053143
Antwerpen8157443912596
Limburg390718055712
Oost-Vlaanderen455224256977
West-Vlaanderen515432478401
Vlaams Brabant379720095806


Groei per infrastructuur (in vergelijking met het voorgaande jaar)


Groei per infrastructuur (in vgl. met het voorgaande jaar)201520162017
Golfscholen+ 3.20%+ 2,06%+ 12%
9 holes+ 1,00%+ 2,51%+ 6%
18 holes en meer + 1.51%- 0,36%+ 1,9%


GOSTA Vlaanderen

GOSTA Vlaanderen ( = Golf Statistieken Vlaanderen) is een initiatief van Golf Vlaanderen en heeft tot doel meer inzicht te verwerven in de werking van de golfsport in Vlaanderen. Aan deze editie van 'Gosta Vlaanderen' hebben 24 clubs meegewerkt.

De gegevens geven ook een inzicht over hoe de golfsport in Vlaanderen op clubniveau georganiseerd is.

Klik hier voor de eerste uitgave van GOSTA Vlaanderen (2009)

Klik hier voor de update 2014 van de Gosta studie Vlaanderen


Life Time Golfen: Senioren in de golfsport

In het kader van het prioriteiten beleid van de minister van Sport heeft Golf Vlaanderen beslist om deze richtlijn 'Life Time Golf' te publiceren. Ook gezien bijna de helft van de golfers 55+ is en deze groep jaarlijks toeneemt met ongeveer 750 spelers, is de publicatie van deze richtlijn nuttig.

Doelstelling van het Life Time Golf project is meer senioren laten golf spelen binnen de Golf Vlaanderen golfclubs en deze nog langer laten sporten (life time) op zowel competitief als recreatief niveau.

Klik hier voor het rapport 'Senioren in de golfsport'



Op de hoogte blijven?

Schrijf u nu in voor onze nieuwsbrief